Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Antalya Klima Servisi

Sıkça Sorulan Sorular


S.S.S


Antalya Klima Servis Merkezi Olarak: Duvar, Kaset, Kanallı, İnverter, VRF, Salon, Multi, Yer ve Tavan Tipi Klimalar İçin Bakım, Onarım, Yedek Parça ve Aksesuar Servis Hizmetleri Vermekteyiz.

Klima bakım zamanı normal şartlarda kullanım sıklığına göre senede bir defa ile üç defa arasında yapılmalıdır. Eğer klima hem yaz modunda hem de kış modunda çalıştırılıyorsa o zaman kesinlikle senede üç defa bakımı yapılmalıdır. Ayrıca klima evde ve sadece yaz aylarında kullanıyorsa senede bir defa bakımının yapılması yeterli gelecektir. Antalya Klima Servisi 0534 315 5550.

Hayır. Eğer kastettiğiniz soğuk algınlığı ise yalnızca soğuk algınlığına yol açan virüslere temas ederek yakalanırsınız. Ancak, uygun olmayan şekilde kullanılan ve bakımı yapılan klimalar, soğuk algınlığına benzer semptomlara yol açabilir. Klimanın içinin temiz kalmasını sağlayan, küf ve bakteri oluşumunu önleyen düzenli bakımın yanı sıra, klimayı ortamı soğuturken çok düşük sıcaklıklara ayarlamaktan da kaçınmalısınız. Antalya Klima Servisi 0534 315 5550.

Uygun boyutta klimanın seçimi bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Çünkü klimanın boyutu yalnızca iklimlendirilecek olan oda sayısına bağlı değil, aynı zamanda pencerelerin büyüklüğüne ve yönüne, pencerelerin aldığı güneş ışığına ve diğer faktörlere de bağlıdır. Genel kabul görmüş temel kural olarak, iklimlendirilecek olan alanın her metre karesi için 60W ile 120W arasında soğutma kapasitesine ihtiyaç vardır. Antalya Klima Servisi 0534 315 5550.

Antalya Klima Servisi olarak olarak Mitsubishi, General, Sharp, Midea, Samui, Sigma, Tronic, İklimsa, Panasonic, Denki markaları için bakım, onarım, tamir hizmeti vermekteyiz. Özel klima servisi olarak General Electric, Zen, Airfel, Alarko, Arçelik, Ariston, Baymak, Beko, Bosch, Carrier, Cartel, Daikin, Demirdöküm, Diamond Electric, Electra, Electrolux, Fuji, Fujitsu, Goodman, Gree, Haier, Hicon, High Life, Hitachi, LG, Mitsubishi Electric, Daylux, Rubenis, Samsung, Sanyo, Siemens, Toshiba, Trane, Chiller, Vestel, Westinghouse, McQuay, York, Aura markaları için klima bakım, klima montaj, klima onarım, klima tamir hizmeti vermekteyiz. Antalya Klima Servisi 0534 315 5550.

Klimalarınızı daha rahat kullanmak istiyorsanız aksesuar desteği alabilirsiniz. Kumandalar ve temizleyiciler klimanızı kolayca kullanmanızı sağlar. Akıllı klima sistemleri için akıllı çözümler elde etmiş olursunuz. Klima aksesuarları hakkında servis teknisyenlerinden detaylı bilgi alabilirsiniz. Antalya Klima Servisi 0534 315 5550.

Enerji sınıflandırma, Kyoto protokolü hedeflerini karşılamak amacıyla CO2 emisyonu azaltmak gibi bir yöntemle enerji etkinliği hedefleyen büyük Avrupa iklim değişim programının bir parçasıdır. A’dan G’ye kadar sınıflandırılan enerji üniteleri, cihaz üzerinde etiketlendirilir. Enerji etkinliği en düşük olan üniteler G sınıfına girer ve etiket üzerinde kırmızı bir okla gösterilir. Son kullanıcı farklı markaların eşdeğer ünite tiplerinin etkinliğini kolay bir şekilde karşılaştırabilir. Antalya Klima Servisi 0534 315 5550.

Klima montajı yanlış yapıldığı taktirde klimanızın ömrünü kısaltacak ve çevreye zarar verecektir. Klima montajını amatör servisler ya da kişiler yaptığı taktirde performans düşüşü, arıza, hastalık durumları ile karşılaşabilirsiniz. Klimanızı uzun süre kullanmak istiyorsanız yetkili servislerden hizmet almalısınız. Mitsubishi klima montajı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz danışmanlarımızı arayabilirsiniz. Antalya Klima Servisi 0534 315 5550.

Karbon filtrelerin ev ve iş yerleri gibi kullanım alanlarında 6 ayda bir; lokanta ve otel gibi yoğun kirli ortamlarda ise 3 ayda bir değiştirilmesi gerekmektedir. Yetkili servisinize danışabilirsiniz. Antalya Klima Servisi 0534 315 5550.

Çoklu split klima sistemleri anlamına gelmektedir. Tek bir dış üniteye bağlı birden fazla klima iç ünitesi bulunmaktadır. Aynı anda birden fazla alanın ısıtılıp soğutulmasını sağlar. Antalya Klima Servisi 0534 315 5550.

Klima bakımı cihazın daha iyi çalışmasını sağlar. Klimanın çalışırken harcadığı enerjiden maksimum verim elde edilmesini sağlar. Klima bakımı yaptırılmadığında ise arıza durumları ile karşılaşılır. Kirli ve mikroplu hava yayan klimalardan hastalık kapılması söz konusu olur. Cihazın ömrü kısalır. Antalya Klima Servisi 0534 315 5550.